Zaproszenie
Świąteczne życzenia
Koncert Mobilnej Filharmonii
Zima to magiczny czas- radości, wyczekiwania, spotkań, prezentów i wspólnego śpiewu. Kolędy, pastorałki, piosenki świąteczne towarzyszą nam w tym czasie wprawiając w doskonały nastrój. Na zewnątrz robi się biało i każdy myślami leży przy pachnącej, zielonej, wystrojonej choince szukając swojego wymarzonego prezentu - bo przecież każdy był grzeczny.
Podczas koncertu "Mobilnej Filharmonii" muzycy zaprezentowali moc nastrojowych, świątecznych utworów - kolęd i pastorałek. Zaprosili też zebranych do wspólnej zabawy.
Mikołajki
Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, ale starsze też. Cóż to była za radość i jakie emocje, kiedy Święty Mikołaj dotarł do szkoły. Wszyscy chcieli Go mieć tylko dla siebie. Po przywitaniu, nadeszła długo oczekiwana chwila – rozdawanie prezentów. Wszystkie grzeczne dzieci, (a w naszej szkole są tylko takie) otrzymały upominki. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.
41Kiedy wyjątkowy gość wyruszył w dalszą drogę, uczniowie zajęli się prezentami. Rozpakowując swoje paczki znaleźli w nich ciekawe gry, maskotki i ulubione słodycze. Wszystkim bardzo podobały się prezenty. Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci. Organizatorem tego dnia byli rodzice zaangażowani w prace Rady Rodziców, którzy zatroszczyli się, aby każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał bardzo dobry humor. Starsi uczniowie zajęli się wypiekami świątecznych pierników. Szlifowali swoje umiejętności kulinarne i świetnie się przy tym bawili.
Bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych
Wróżby i zabawy andrzejkowe.
Dzisiejszy dzień w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana klasy naszych najmłodszych uczniów zamieniły się w miejsce czarów i magii. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
18Andrzejki to też zabawa dla starszych dzieci. Po południu uczniowie klas starszych wzięli udział w zabawie andrzejkowej zorganizowanej we współpracy z rodzicami i wychowawcami. Była to specjalna okazja do zorganizowania ostatniej hucznej zabawy przed rozpoczynającym się adwentem.
Dzień Pluszowego Misia
Dzisiaj w naszej szkole swoje święto obchodziła najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu i powiernik tajemnic – Pluszowy Miś. To bardzo miłe, sympatyczne święto, kojarzące się z dzieciństwem, ciepłem, miękką, puchatą przytulnością.
32Każdy ma lub miał swojego ukochanego Misia i każdy zgodzi się, że zasługuje on na swój wyjątkowy dzień. Miś, a szczególnie ten nasz, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą, pluszową zabawką. Taki Miś, po to Misiem jest, żeby było kogo tulić w słońce i deszcz. Ma duże uszy do słuchania i targania. Ma bardzo miękkie łapki do obejmowania i przytulania. Dzieci cieszą się, że ich miś też ma swoje urodziny. W czwartek 24 listopada duże i małe dzieci przyprowadziły Misia do szkoły i wspólnie z nim się uczyły. Pokazały Misiom klasę, przedstawiły wychowawcom i kolegom. Dbały, żeby im się nie nudziło. Po tak wyczerpującym dniu Miśki wróciły do domu i opowiedziały wszystkim zabawkom o ciekawej wizycie w Szkole Podstawowej w Wólce Tanewskiej.
Dzień Życzliwości
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Dyrektor i Wychowawców zachęcali do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym! ( nie tylko od święta). Każdy uczeń był witany dzisiaj bardzo serdecznie, dostawał naklejkę z uśmiechem i słodki upominek.
1
Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego "Zmień palenie na zdrowe żywienie"
W dniu 14.11.2022r. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zamień palenie na zdrowe żywienie”. Dokonano oceny prac plastycznych biorąc pod uwagę ich zgodność z tematyką konkursu, walory plastyczne, estetykę wykonania oraz pomysłowość i oryginalność prac. W kategorii programu edukacyjnego „Bieg po zdrowie”:
I miejsce - Anastazja Stefańczyk- PSP Wólka Tanewska, uczennica klasy IV
"Dokąd idziesz Polsko?"- wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
10 listopada o godzinie 17.00 w naszej szkole odbyły się obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Pani dyrektor przywitała zaproszonych gości i wszystkich zebranych a następnie zaprosiła do udziału w przedstawieniu.
54Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od "Poloneza" w wykonaniu uczniów klasy VIII, którego przygotowała Pani Elżbieta Pałka. Następnie odśpiewaliśmy wszyscy Hymn Polski. Uczniowie uczestniczący w zajęciach kółka muzycznego wraz ze swoim opiekunem Panem Andrzejem Strzempa przedstawili program muzyczny poświęcony Polsce i jej drodze do wolności - "Dokąd idziesz Polsko?" Przypomniana została historia niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami i recytacjami wierszy uczniów klasy VIII pod kierunkiem Pani Grażyny Sobiło. Wszystko to pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. W dalszej części zaprosiliśmy wszystkich zebranych do wspólnego śpiewania pieśni żołnierskich i partyzanckich. Cała uroczystość odbywała się w tle przepięknych dekoracji, których autorką była Pani Lilianna Młynarska- Głaz. Na koniec Ksiądz Kazimierz Żyłka podziękował wszystkim za udział w uroczystości i wyraził swój podziw dla uczestników. Głos zabrał również Pan Burmistrz Stanisław Garbacz, który podziękował za zaproszenie i przekazał na ręce Pani Dyrektor kosz słodyczy dla wykonawców. Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości daliśmy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Posłuchajcie piosenek w wykonaniu naszych uczniów: "Polonez"- wykonanie klasa VIII, "Taki kraj"- Wiktor Mierzwa, Filip Małek, Piotr Siek, "Niepodległość"- Oliwia Siek, Sarah Majewska, Kornelia Mruk, Klaudia Nawrocka , "Dziś idę walczyć mamo" - Borys Chorążak, "Ostatni list" - Mateusz Siek, "Rozkwitały pąki białych róż" - Sarah Majewska, Kornelia Mruk, "Rozszumiały się wierzby płaczące", "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę", "Dokąd idziesz Polsko?"- Oliwia Siek, Emilia Oleksak.
Rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w naszej szkole.
Wczoraj w naszej szkole odbywała się rejestracja potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych - dla Eli Seroki oraz innych chorych, poszukujących swojego "bliźniaka genetycznego". Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich Państwa, którzy wczoraj podzielili się cząstką siebie, dając tym samym nadzieję na zdrowie i życie tym, którzy teraz tego najbardziej potrzebują lub będą potrzebowali w przyszłości. Dziękujemy także nauczycielom, obsłudze szkoły oraz sympatykom naszej placówki za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji.
1
Wycieczka Przedszkolaków do Publicznej Biblioteki w Wólce Tanewskiej
Dnia 9 listopada przedszkolaki wraz z Paniami udały się na wycieczkę do Publicznej Biblioteki w Wólce Tanewskiej, gdzie czekała na nas Pani Bibliotekarka. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Zdecydowana większości dzieci była pierwszy raz wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni. Dowiedziały się jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci podziękowały pani bibliotekarce za oprowadzenie po świecie książki. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy i pełen wrażeń.
28
"Dzieci uczą rodziców" - ciąg dalszy akcji.
W młodszej grupie przedszkolnej praca wre, za nami już kolejna zrealizowana lekcja w ramach akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców". Naszym nowym wyzwaniem było przygotowanie prac plastycznych, których motywem przewodnim był "Las i jego mieszkańcy". Poszerzyliśmy wiedzę o mieszkańcach lasu, poznaliśmy kilka popularnych gatunków drzew, a także zasady zachowania podczas leśnych spacerów .
45
POMÓŻ ELI!
Drodzy Rodzice i Sympatycy naszej Szkoły!
Pragniemy poinformować, iż w najbliższy czwartek (10.11.2022r.), przy okazji Wieczornicy, na którą, wszystkich serdecznie zapraszamy, od godz. 16:00 na korytarzu naszej szkoły przeprowadzana będzie akcja rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.
Ela Seroka, którą wielu z nas zna lub o której być może słyszało, poszukuje "bliźniaka genetycznego", dawcy komórek macierzystych, aby móc wrócić do zdrowia i pełni sił... Aby móc nadal cieszyć się życiem.Wszystkie szczegółowe informacje na temat idei DKMS oraz samej procedury znajdziecie Państwo na stronie Fundacji: www.dkms.pl . Postaramy się także rozwiać wszystkie Państwa ewentualne wątpliwości podczas czwartkowej akcji.
Prosimy, przemyślcie Państwo temat dołączenia do bazy potencjalnych dawców szpiku. Sama procedura wstąpienia do tej bazy jest bardzo prosta i zupełnie bezbolesna. A jeśli okaże się, że Państwa "bliźniak genetyczny" potrzebuje pomocy, możecie podarować mu najcenniejszy dar - życie i zdrowie.
Prosimy także o zachęcanie do wzięcia udziału w akcji (oraz innych akcjach, które będą niedługo organizowane w naszej okolicy) również swoich znajomych, a także o udostępnianie informacji dalej.
Dobro zawsze wraca. Warto pomagać!!
Zaproszenie do udziału w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości
"Matematyczny galimatias" c.d
Październik to kolejny miesiąc realizacji programu grantowego mPotęga. Nasze działania rozpoczęły się od Tangramu – starej chińskiej łamigłówki. Tutaj wykorzystaliśmy zestaw pomocy dydaktycznych ( Tangramy), zakupionych przy okazji realizacji poprzednich edycji mPotęgi. Uczniowie otrzymali gotowe elementy układanki ( tany) i po omówieniu zasad układania tangramów ćwiczyliśmy techniki układania bazując na gotowych wzorach.
15Układanki te rozwijają zdolności wzrokowe, wyobraźnię przestrzenną i myślenie logiczne. Ćwiczeniom towarzyszyło sporo emocji. Po takim wstępie uczniowie wykonywali swoje elementy i przystępowali do układania różnych figur ( już bez szablonów). Następne nasze działania związane były z tabliczką mnożenia. Celem ich było utrwalanie najtrudniejszych do zapamiętania iloczynów i szukanie metod szybkiego zapamiętywania. Bardzo trafnym i pomocnym sposobem okazały się wierszyki dotyczące konkretnego działania z tabliczki – wykorzystaliśmy tutaj gotowe wierszyki dostępne w internecie, ale stały się one inspiracją do tworzenia przez uczniów swoich własnych wierszyków – ułatwiaczy. Oprócz tego na zajęciach pojawiły się gry związane z tym tematem - „ Ja mam – kto ma?’, „ Kabum”, oraz zabawy np. wieża, łyżeczki itp. A gdyby tak postawić sobie pytanie ile właściwie wody jest w kropelce, jak dużo wody marnujemy? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi przy realizacji kolejnego zagadnienia założonego w projekcie związanego z matematyką na co dzień -” Czy woda przecieka nam przez palce? „ Na wstępie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania - ile wody jest w kropelce?, a ile wody ucieka z kapiącego kranu? Uczniowie wykonywali obliczenia starając się dać odpowiedź na postawione pytania. Wyniki dotyczące skali naszego marnotrawstwa zaskoczyły ich samych , co stało się przyczynkiem do dyskusji na ten temat. W obrębie zagadnień związanych z wodą pochyliliśmy się nad zagadnieniem dotyczącym ilości wody zużywanej w życiu ( przez jedną osobę). Podpierając się odpowiednimi obliczeniami staraliśmy się dać odpowiedź czy to jest więcej , czy mniej niż basen olimpijski? Dla lepszego wyobrażenia wielkości liczbowych sprawdzaliśmy czy taki basen zmieścił by się na placu szkolnym wytyczając jego powierzchnię. Wykonane pomiary pokazały, że owszem byłoby to możliwe gdyby przesunąć całą salę gimnastyczną w inne miejsce. Czy realne? A jak by to wyglądało w skali rodziny, osiedla, miasta … ? Wizaualizację tego zagadnienia pozostawiłam do samodzielnej pracy w grupach zadaniowych. I tak upłynął nam miesiąc październik, a jakie wyzwania i zadania czekają nas w listopadzie?
Nietypowy koncert w naszej szkole
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie pt. "Cza-Cza z Chopinem, Samba z Beethovenem". Mobilna Filharmonia w latynoskich rytmach przeniosła nas na chwilę w piękne, nieznane miejsca. Zabrzmiała muzyka wielkich kompozytorów takich jak Moniuszko, Chopin, Mozart, Beethoven, Schubert czy Bizet w rytmie tańców latynoamerykańskich. Podczas audycji zaprezentowane zostały wielkie dzieła najsłynniejszych kompozytorów w rytmach samby, rumby, cza-czy i bossa novy. To była wspaniała zabawa z muzyką. A tak bawiliśmy się wspólnie
Dzień Wszystkich Świętych
"Śmierć nie jest wrogiem życia. Ten kto umiera ustępuje miejsca drugim." ks. Jan Twaedowski
Nasze Przedszkolaki szaleją
27 października nasze Przedszkolaki wraz ze swoimi Paniami wybrały się do Fabryki Zabawy w Stalowej Woli. Zobaczcie co Oni tak wyprawiali.
18
Wyprawa do Namibii - spotkanie z podróżnikiem.
Podróżnicy to grupa młodych ludzi ciekawych świata i dążących do jego poznania. Ich przygoda z podróżami zaczęła się już w szkole podstawowej, kiedy to mieli okazję obejrzeć pokaz slajdów z podróży po Indiach. Wtedy właśnie zrodziło się marzenie o tym, aby „kiedyś tam” zobaczyć świat na własne oczy. W realizacji ich planów pomógł im znajomy, który jednego dnia powiedział: „Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia.” Zmobilizowało ich to do realizacji własnych marzeń, nawet tych, wydawałoby się, najbardziej nieosiągalnych. Podróżnik zabrał nas w podróż do Afryki (do Namibii). Zobaczcie co nam pokazał.
25W roku 2003 założyli grupę „trzask.pl”, w ramach, której odbyli kilkadziesiąt egzotycznych podróży (udało im się również zrealizować to wielkie marzenie z dzieciństwa, dotarli do Indii). Najważniejsze jest to, iż każdego dnia pojawiają się nowe pomysły na coraz to bardziej ciekawe i niepowtarzalne wyjazdy.
Archiwum Aktualności