26 maja nasi uczniowie wzięli udział w PIKNIKU RODZINNYM zorganizowanym pod GRZYBKIEM w Wólce Tanewskiej. Piknik rozpoczął się od występów naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności taneczne i wokalne. OSP z Wólki Tanewskiej zorganizowała gry i zabawy dla dzieci. Była też loteria fantowa oraz liczne atrakcje: dmuchane place zabaw, popcorn i wata cukrowa. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele władz lokalnych z Burmistrzem Panem Stanisławem Garbaczem na czele, który ufundował dla naszych uczniów słodkie upominki. Dziękujemy.
Piknik Rodzinny pod Grzybkiem
- 22
Przedszkolaki w Emce
Słonecznego dnia 24. maja, dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej wybrały się na pieszą wycieczkę do pobliskiej szkoły językowej „EMKA”, przy której znajduje się „Czekaj – Twój Ogród Zabaw”. W tym niezwykłym miejscu czekały na dzieci różne atrakcje. Od progu przywitały je uśmiechnięte panie animatorki, które umilały najmłodszym czas wesołymi zabawami integracyjnymi, konstrukcyjnymi, plastycznymi, tanecznymi i ruchowymi oraz konkurencjami sportowymi.
109Oprócz tego, dzieci mogły rozwijać swoją kreatywność oraz integrować się podczas zabawy swobodnej, korzystając z dających wiele możliwości atrakcji, znajdujących się na terenie obiektu. Jedną z nich, cieszącą się największą popularnością, była opieka nad oswojonymi kurkami ozdobnymi, które dzieci bez wahania brały na ręce oraz głaskały. W uzupełnieniu utraconych sił podczas zabawy pomogła szybko zjedzona pizza, po której to dzieci wzięły udział w warsztatach kreatywnych, samodzielnie ozdabiając drewniane figurki według własnych pomysłów. To był naprawdę udany i radosny dzień!
Wyjście do szkoły językowej Emki
22 maja uczniowie klas I – III wybrali się do szkoły językowej Emki. Najpierw panie animatorki zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy na placu zabaw, później dzieci rywalizowały w konkurencjach przygotowanych specjalnie dla nich. Na koniec wszyscy uczestniczyli w warsztatach technicznych- wykonanie ptaka z drewnianej deseczki. Wróciliśmy zadowoleni i uśmiechnięci.
25
Matematyczny pociąg w Stalowej Woli
W dniu 20.05 2024r. uczniowie naszej szkoły z klas: 4,6,7,8 uczestniczyli w wystawie czasowej „Matematyczny pociąg” organizowanej przez Muzeum COP-u w Stalowej Woli. Głównym celem było ukazanie, że matematyka nie jest ani trudna, ani nudna. Mogli wsiąść do Matematycznego pociągu i przeżyć podróż do świata matematycznych łamigłówek, zadań i zagadek. Przygotowane interaktywne stanowiska pozwalały doświadczyć, że „ Królowa nauk” przenika każdą dziedzinę życia.
27
Piknik Rodzinny
Gminny Konkurs z języka angielskiego
20 maja 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dąbrówce zorganizowano Gminny konkurs z języka angielskiego "THE WORLD OF ENGLISH 2024". Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w tym konkursie i zakwalifikowali się do konkursu powiatowego. Kornelia Mruk z klasy VII zdobyła I miejsce, Adrian Gielar z klasy VIII zdobył II miejsce a Patryk Rzeszuto z klasy V zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Projekt „Dzieci uczą rodziców”
Dzieci z młodszej grupy przedszkolnej zrealizowały kolejną lekcję z projektu „Dzieci uczą Rodziców”. Podczas realizacji lekcji, dzieci dowiedziały się co oznacza życie na wsi, jakie zwierzęta można spotkać w gospodarstwach, jak powstaje chleb, jak rosną warzywa oraz jak opiekować się zwierzętami domowymi. Dodatkowo, sami próbowali wyrobić ciasto na chleb oraz samodzielnie wykonali pyszną sałatkę marchewkową. Oprócz tego wybrali się na „przejażdżkę traktorem” oraz posadzili nasionka koperku i szczypiorku w „przedszkolnym mini ogródku”. Wszyscy podczas tej wiejskiej przygody świetnie się bawili.
92
Gminne Igrzyska Dzieci
13 maja 2024 r. reprezentantki naszej szkoły w trójboju lekkoatletycznym w składzie: Wiktoria Olszówka, Ewa Małysa, Maja Bieńko, Jagoda Kutyła i Agata Krawiec zajęły I miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci, które odbyły się w ZSP w Ulanowie. Dziewczynki będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych. Wiktoria Olszówka zajęła I miejsce indywidualnie w swojej kategorii.
13
Egzamin Ósmoklasisty
Życzymy dużo szczęścia i optymizmu, aby lata nauki zaowocowały dobrymi wynikami na egzaminie. Niech towarzyszy Wam spokój, skupienie oraz wiara we własne siły i wiedzę. Niech spełnią się Wasze oczekiwania i każdy z Was dostanie się do wymarzonej szkoły. Mocno trzymamy kciuki!
2
Ogólnopolski projekt edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”
Uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który jest poświęcony szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach realizowanych w oparciu o materiały edukacyjne z zakresu: bezpieczeństwa w domu, szkole, w drodze do i ze szkoły, w Internecie, w bezpiecznych relacjach z rówieśnikami. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, poznali zasady przechodzenia przez jezdnię, wiedzę o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego i noszenia odblasków.
17Z zaangażowaniem bawiły się też w zabawy ruchowe i gry dydaktyczne związane z ruchem drogowym. Podsumowaniem uczestnictwa w projekcie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka ”był udział dzieci w Ogólnopolskim Teście bezpieczeństwa, który rozwiązywali on- line. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą, otrzymując Dyplom potwierdzający znajomość zasad bezpieczeństwa w szkole, w domu, w Internecie.
Spotkanie z aktorami teatru "Magiczna scena"
W dniu dzisiejszym nasi uczniowie uczestniczyli w profilaktycznych przedstawieniach teatralnych oraz warsztatach profilaktycznych. Celem tych działań było zaprezentowanie w interesujący sposób zagrożeń na jakie narażony jest współczesny, młody człowiek. Uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w przedstawieniu pt. „Szkolne tarapaty”, a uczniowie klas młodszych w przedstawieniu pt. „Księga życzeń”. Aktorzy teatru „Magiczna scena” w spektaklach tych pokazali drogi rozsądnego i lepszego życia, pozytywne wzorce postępowania oraz wymagania stawiane dzieciom przez świat ludzi dorosłych. Oprócz tego uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach na temat „Budowania relacji w zespole klasowym”, a uczniowie klasy III i IV w warsztatach zatytułowanych „Dobre maniery”. Serdecznie dziękujemy aktorom za doskonałą lekcję dobrego wychowania.
21
Majowe rocznice
W maju obchodzimy ważne dla wszystkich Polaków Święta.
Nasza szkolna społeczność rozpoczęła już dzisiaj obchody majowe. Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu państwowego. W dalszej części uczniowie klasy VI przedstawili krótki rys historyczny wydarzeń związanych z majowymi świętami. Serdeczne podziękowania kierujemy dla orkiestry 18 Pułku Saperów "Saper Band" z jednostki wojskowej w Nisku która uświetniła dzisiejszą akademię.
22
Zwycięzcy Powiatowego Konkursu Ortograficznego z naszej szkoły
26 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Nisku odbył się XXII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III szkół podstawowych „Sówka mądra główka”. Nasze uczennice zdobyły w tym konkursie czołowe miejsca. Susan Grzegorczyk z klasy III zdobyła I miejsce, a Aleksandra Cudziło z klasy II zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
8
Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas VI – VIII
26 kwietnia2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Kurzynie Średniej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „O Złote Pióro Starosty” dla uczniów klas VI – VIII. Naszą szkołę reprezentowała Kornelia Mruk i zdobyła zaszczytne I miejsce, a w maju weźmie udział w ortograficznych zmaganiach na szczeblu powiatu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
4
Wyjazd do Stalowej Woli
W czwartek 11 kwietnia uczniowie klas I-III z naszej szkoły obejrzeli w nowej sali widowiskowej MDK w Stalowej Woli przedstawienie profilaktyczne pt. „Alicja w Krainie Czarów”. Musical ten to opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Inspiruje nas i dodaje nam odwagi, żeby kroczyć przez życie pewnie oraz zawsze walczyć i nie poddawać się nawet gdy nadzieja jest nikła. Dzieci mogły podziwiać grę aktorów, ale też zachwycające i przestrzenne kostiumy podkreślające nastrój scen. Piękne piosenki, iluminacja i gra świateł wprowadziły wszystkich w magiczną opowieść. Po występie wszyscy udaliśmy się d Parku Jordanowskiego, gdzie spędziliśmy miło czas przy zabawie w pięknej scenerii nowego parku.
63
Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III
8 kwietnia 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Juliana Kaczmarczyka w Bielinach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II i III. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Cudziło – klasa II, Susan Grzegorczyk – klasa III i Aleksandra Kozdra – klasa III. Wszystkie dziewczynki zdobyły czołowe miejsca i zakwalifikowały się do Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który odbędzie się 26 kwietnia 2024 roku w Nisku. Gratulujemy!
1
Wizyta niezwykłych gości w przedszkolu
W ubiegły piątek przedszkolaki gościły w swojej szkole nie byle jakich gości - w nasze progi zawitali bowiem Pani Zima, Pani Wiosna, sympatyczny Miś i wesoły Zajączek! Dzieci miały okazję nie tylko obejrzeć przygotowane przez nich wiosenne przedstawienie, ale także być jego częścią, śpiewając piosenki, tańcząc oraz pomagając spakować się Pani Zimie na jej coroczną podróż. Kiedy odegrana scenka została nagrodzona brawami najmłodszych, nadszedł czas na kolejną dawkę atrakcji. Tego dnia nie zabrakło bowiem wspólnych zabaw ruchowych, konkurencji sportowych, czy tańców z naszymi wyjątkowymi gośćmi. Dzieci radośnie korzystały z atrakcji przygotowanych przez animatorów, jednocześnie ciesząc się piękną, wiosenną pogodą. Mamy nadzieję, że naszymi zabawami przegnaliśmy już zimę na dobre!
62
Ratuj dzieci przed telefonami!
Instytut Spraw Obywatelskich apeluje o ostrożne podejście do cyfryzacji, zwłaszcza o bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych przez dzieci oraz młodzież w domach i szkołach. „Ratuj dzieci przed telefonami!” to najnowsza akcja Instytutu, o której szeroko informują ogólnopolskie media. Link do petycji „Ratuj dzieci przed telefonami!”:https://instytutsprawobywatelskich.pl/ratuj-dzieci-przed-telefonami/
Projekt edukacyjny „Witaj Wiosno!”.
Młodsza grupa przedszkolna brała udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Witaj Wiosno!". Celem projektu było to, aby dzieci dowiedziały się o zmianach zachodzących w naturze z nadejściem wiosny, poznały wiosenną florę i faunę oraz nauczyły się obserwować i doceniać odrodzenie życia w przyrodzie. Przez cały marzec realizowaliśmy ten projekt. Marzec przyniósł nam pogodę zgodną z przysłowiem „w marcu jak w garncu”. Obserwowaliśmy pogodę każdego dnia uzupełniając kalendarz pogody. Ugotowaliśmy również marcową zupę ze wszystkich zjawisk atmosferycznych. Przygotowywaliśmy się do powitania najpiękniejszej pory roku – wiosny.
139W szkole działy się prawdziwe cuda! Obchodziliśmy Dzień Wody. Uczniowie z młodszej grupy przedszkolnej uczestniczyli w warsztatach podczas których próbowaliśmy w przedszkolnych warunkach przygotować domowymi sposobami pogodę, tj.: deszcz, śnieg, tęcza, wiatr, mgła. W wiosennej aurze przygotowywaliśmy się również do Wielkanocy. Sadziliśmy rzeżuchę i przygotowywaliśmy wspaniałe dekoracje świąteczne. Wiosna rozgościła się u Nas i nie zamierza nas opuszczać, aż do... lata. A to, dopiero za trzy miesiące. Mamy tylko nadzieję, że choć „kwiecień plecień” już jest, wiosenna pogoda raczyć nas będzie większą dawką słońca, ciepła i muzyki płynącej z budzącej się do życia natury.
Ciąg dalszy projektu "Dzieci uczą rodziców"
W ramach dodatkowych zadań z Projektu „Dzieci uczą rodziców” oraz codziennych zajęć przedszkolaki z młodszej grupy przedszkolnej poznały świat dinozaurów. Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. W związku z tym zorganizowaliśmy wiele ciekawych zajęć, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak wyglądały, czym się żywiły, oraz w jaki sposób prawdopodobnie wyginęły. Zamienili się również w paleontologów.
161Podczas zajęć dzieci chętnie porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, segregowały je według określonej cechy. Z łatwością rozpoznawały nazwy dinozaurów. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych oraz plastycznych związanych z tematyką zajęć. Dodatkowo wybrali się w kosmiczną podróż. Zajęcia o kosmosie to wspaniała okazja, by poszerzać horyzonty i rozbudzić ciekawość dzieci. Wspólne zabawy, zajęcia kreatywne o tematyce kosmosu dostarczyły dzieciom mocy inspiracji i zachwytów , co pozwoliło im lepiej zrozumieć otaczający nas świat i nasze miejsce we wszechświecie.
Archiwum Aktualności